Підписатися на RSS

КУТСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) "ПОКУТЯНКА"

"РОКИ ДИТИНСТВА - ЦЕ НАСАМПЕРЕД ВИХОВАННЯ СЕРЦЯ!" В.О.СУХОМЛИНСЬКИЙ

Кутський ЗДО "Покутянка" з вересня 2018 року є правонаступником Кутського ДНЗ "Калинка".

Кутський дошкільний навчальний заклад «Калинка», колишній ясла-садок №1, розпочав свою багаторічну діяльність 01 січня 1951 року. Протягом десятиліть колектив дитсадка робив усе, щоб заклад був затишним, теплим гніздечком для малят, щоб жилось їм весело, цікаво, радісно. Кожен керівник закладу, разом з педагогами, віддавав частинку свого серця дітям, сіяли розумне, добре, вічне в їх душах, дарували їм радість пізнання навколишнього світу, материнську турботу, ласку і любов. Завідуючими всі ці роки були : Агеєнко П.Ф., Ракута В.М.,Гайдар Н.П.,Старят О.А., Іваха Г.В., Федотова Г.Ф.,Тимків М.Ф., Бежук Г.В., з 1988 року - Сидоренко О.В., Кардащук С.М., Комар С.І.

В час перебудови дошкільній освіті було дуже важко вижити, але вистояли, хоча залишився один корпус замість чотирьох. Функціонувало 2 групи діточок, корпус потребував термінового ремонту, а матеріальна база знаходилася в критичному стані. Таким в 2002 році дитячий садок очолює випускниця Прикарпатського університету за фахом "Викладач педагогіки та психології дошкільної" Бринська Любов Петрівна, ставлячи перед собою амбітну ціль: не тільки "привести до ладу" ясла-садок №1, але й допомогти на громадських засадах відновити роботу 6-групового дитячого садка "Покутяночка", який в свій час побудував Кутський Лісокомбінат.

В 2004 році, після буремних подій Помаранчевої революції, коли колектив дитсадка одноголосно, одним з перших закладів у районі, приєднався до Всеукраїнського страйку, дитсадок №1 названо в честь калинового пагорбу в Києві та символу України - калини. Дитсадок «Калинка» почав розквітати на небосхилі системи дошкільної освіти Косівщини. З дня в день, дякуючи кропіткій праці та наполегливості колективу, імідж дитсадка зростав. І от уже формується перша черга бажаючих здобувати дошкільну освіту в Кутському дитсадочку "Калинка"!

Розуміючи всю важливість дошкільної освіти для виховання духовної, національно свідомої та різнобічно розвиненої особистості малюків, в 2004 році відкрито 3 групу. Хоча приміщення не пристосоване, втілюється в життя управлінський проект «Створення розвивального середовища в ДНЗ», який дає можливість направити всі сили колективу, батьків та громадськості на те, щоб діти повноцінно розвивалися і перебували в затишних комфортних умовах, максимально наближених до домашніх та водночас таких, що могли б сприяти розвитку умінь та здібностей дошкільнят. Попри відкриття 3 групи черга й надалі збільшується, ось уже який рік поспіль налічує більше 100 заяв…

Доки відновлюється робота ще одного дошкільного закладу, дитсадок «Калинка» з кожним роком розквітає, покращується матеріально-технічна база, як передбачалося в Програмі розвитку Кутського ДНЗ на 2002-2017 роки. Навчально-виховний процес вийшов на новий рівень, педагоги здобули без відриву від виробництва заочну вищу дошкільну освіту (Фуштей О.А., Радиш Г.І., Луцька С.І., Трищук М.Д., навчається в даний час Гарасим'юк І.Р.), систематично піднімається кваліфікаційний рівень вихователів. Керівник докладає максимум зусиль для фахового росту педагогів, для реалізації їх потенціалу, творчих пошуків та націлює на самоосвіту та саморозвиток. Так, вихователь Луцька С.І. з 2015 року обіймає посаду завідувача ДНЗ «Гуцулочка», села Старі Кути, вихователь Трищук М.Д. в 2015 році пройшла апробацію та має власну методичну розробку «Формування здоров’язбережувальної компетенції дітей середнього дошкільного віку», схвалену науково-методичною радою обласного інституту післядипломної педагогічнолї освіти.

В 2008 році завідувач ДНЗ ввійшла в десятку кращих керівників області та представляла Косівський район в обласному турі конкурсу професійної майстерності завідувачів дошкільних навчальних закладів, де посіла 3 місце. В 2013 році завідувач ДНЗ вийшла на обласний етап конкурсу «Нова еліта нації», де підготувала Тези до публічного виступу на тему : «Застосування Вальдорфської педагогіки в дошкільному закладі як засобу соціалізації дітей з обмеженими можливостями».

З 2014 року керівник закладу починає впроваджувати новий довготривалий управлінський проект «Народознавство в освітньому процесі ДНЗ» На базі дитсадочка починає працювати творча група педагогів «Невичерпна криниця», яка в 2016 році започаткувала співпрацю з Ярославою Музиченко, керівником Всеукраїнського Центру Етнопедагогіки. Двері дитячого садка «Калинка» завжди відкриті для колег, з якими творча група щедро обмінюються досвідом. Методичні об’єднання вихователів району, завідувачів дошкільних закладів району, молодих спеціалістів на базі ДНЗ, «круглі столи» з цікавими людьми, проведення майстер-класів, тренінгів стали доброю традицією.

Педагоги своїми руками щороку виготовляють чудові наочні посібники, дидактичні ігри для дошкільників, впроваджують інноваційні технології та узагальнюють власний передовий педагогічний досвід. За останні 10 років слід відзначити творчість та здобутки таких вихователів, як Радиш Галина Іванівна, Луцька Світлана Іванівна, Трищук Мирослава Дмитрівна, Воєвода Алла Петрівна, Гарасим’юк Ірина Романівна, Прокоп'юк Наталія Михайлівна. Ефективно працюють і вихователі Фуштей Олександра Анатоліївна, Лазорик Марія Іванівна, Нестор Надія Євгенівна. Велику увагу співпраці з батьками приділяють усі вихователі дитсадочка – це і свята, і розваги, і Дні відкритих дверей, і родинні виставки, конкурси, селищні заходи. Вихованці старшої групи в 2016 році вибороли почесне І місце в обласному турі міжнародного конкурсу «Вода – джерело життя». На сьогодні в закладі чудово працюють і керівник з вивчення іноземної мови , і практичний психолог . Інструктор з фізкультури, вихователь Гарасим’юк Ірина Романівна пройшла навчання в Авторському Педагогічному Центрі доктора педагогічних наук, доцента Миколи Єфименка. Щоб діти розвивали свої музичні здібності та таланти, свою працю вкладають музичні керівники: Кузик Наталія Ярославівна та Джумарик Олександра Володимирівна.

На базі ЗДО не перший рік працює Рада дошкільного закладу як орган самоуправління батьківської спільноти. Головою ради є завжди представник від батьків. Денисюк Людмила, Боднарук Світлана, Казимирчук Наталія, Будз Петро, Строїч Мирослава, Ларін Уляна, Кестаускайте Ірина та члени батьківських комітетів - це люди, які є свого роду волонтерами, що не шкодували в усі роки часу і сил, щоби перебування дітей в дитсадку було комфортним. На сьогодні головою ради є Рильчук Галина. Честь і шана батькам, що спільними зусиллями, разом з колективом дитсадка «Калинка», нині "Покутянка" , зуміли створити для дітей затишок та красу.

Багато працівників віддали 20-30 років свого життя дошкільному закладу "Калинка" та пішли на заслужений відпочинок: завідуюча дитячим садком О.В.Сидоренко, С.І.Комар, працівники Загородська Г.Д., Гарасим’юк К.Д., Артемчук О.П., Руда М.М., Яким М.І., Моканюк О. Онисим’юк С.С., Стельмах М.М. , Попенюк Л.П., Катанова. Г.П. та інші, серед яких деякі вже покинули нас. А помічники вихователів Максимова Любов Андріївна, Красільнюк Любов Володимирівна, Бельмега Олександра Романівна, Моканюк Ольга Миколаївна більше 25 років зігрівали та зігрівають деякі до цих пір своєю турботою та любов’ю дошкільнят. Кухарі закладу за останні десятиліття: Скриплюк Галина Миколаївна., Гавучак Марія Іванівна., Бойчук Галина Іванівна., Галицька Антоніна Іванівна., Березюк Олеся Василівна – це люди, які готують найсмачніші в світі страви для діточок. А зігрівали та зігрівають малюків пічники та оператори котельні: Рибчук Танасій Васильович, Рибчук Ганна Василівна, Галицький Іван Мирославович, Лазорик Степан Степанович, Андрусяк Михайло Мирославович, Галицький Андрій Михайлович та нині покійні Остап’юк Іван Дмитрович, Ницюк Дмитро Іванович. Медичні сестри - Прокоп’юк Наталія Михайлівна, нині Угринюк Наталія Іванівна. Завгоспом була Лазорик Марія Якубівна, вже померла, на сьогодні – Копчук Марія Дмитрівна. Бухгалтер - Андрусяк Лілія Василівна, на сьогодні – Кравчук Галина Дмитрівна. Прачкою останні роки працює Довганюк Любов Мирославівна, кастеляною – Рибарук Наталія Іванівна, нині Боцвінок Лідія Миколаївна, сторожем – Ковалюк Ганна Кузьмівна, Москалюк Микола Ярославович, Танасійчук Володимир Миколайович. Загалом колектив налічує більше 30 осіб, що трудяться для найдорогоціннішого, що у нас є – для наших діточок.

Вихованці перших десятиліть давно стали дорослими, водили в дитсадочок «Калинка» уже своїх діток, а дехто й онуків… Серед вихованців люди різних професій: освітяни й медики, спортсмени і інженери, бізнесмени і бухгалтери, навіть священнослужитель, поет, композитор в одному лиці – декан-вікарій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, отець Валерій Сиротюк.

Кутський дитсадок впевнено крокує в майбутнє з надією на розквіт нашої держави і докладає максимум зусиль для розвитку сучасної, конкурентноспроможної , ефективної дошкільної освіти на Гуцульщині. Як і в далекому 1951-му, у ньому чути багатоголосий гомін і веселий сміх дітвори, панує творча атмосфера і наполеглива праця усього колективу.

21 вересня 2018 року Кутський ДНЗ "Калинка" перейменовано на Кутський ЗДО "Покутянка". За сприянням багатьох людей, депутатів усіх рівнів, особливо депутата ВР Ю.Солов'я, місцевих органів влади відкрито ще один корпус, відновленням якого опікувалася керівник закладу ще з 2003 року. В 2019 році за сприяння Сіреджука Дмитра встановлено ігрові споруди на дитячих майданчиках. Дякуючи підприємцю та благодійнику Головчуку Мирославу проведено озеленення території , висаджено більше 100 декоративних кущів, дерев, серед яких є рідкісні види. За сприяння членів ради ЗДО, що представляють батьківську спільноту, благодійників та меценатів закуплено карнизи, тюлі, крісла, оформлено вікна музичної зали.

У зв'язку з відкриттям нових груп ротягом 2018-2020 років збільшилася штатна чисельність працівників. Поповнилися ряди і педагогічних працівників: вихователь-методист Танасійчук Галина Василівна, практичний психолог Ковалюк Вікторія Миколаївна, вихователі - Ящук Олександра Володимирівна, Бойчук Дарія Іванівна, Забронська Ірина Іванівна, Бойчук Галина Олександрівна, Усик Галина Михайлівна.

Новий корпус збудований в 1975 році Кутським ЛК як відомчий 6-груповий дитсадок . Це типове приміщення, в якому дошкільнятам зручно і комфортно. Завідувачем дитсадочку "Покутянка" до того часу, як припинив роботу Кутський лісокомбінат, була Березюк Любов Йосипівна, досвідчений педагог, нині вчитель християнської етики в Кутській ЗОШ.

ЗДО "Покутянка" продовжує традиції ДНЗ "Калинка", максимально націлюючи увагу на духовний та патріотичний розвиток малюків, становлення їх національної та екологічної свідомості, формування основ культури здоров'я у співпраці з родинами вихованців, покращення розвивального середовища.

Для працівників та батьків проведено тренінги з надання першої долікарської допомоги за участю представників Кутського відділу первинної екстренної медицини, в рамках Всеукраїнської Акції "За чисте довкілля" відбулася конференція "Екологічні проблеми сьогодення" за участю спеціалістів еко-відділу Національного парку "Гуцульщина".

Систематичні тренінги практичного психолога, вебінари, семінари-практикуми, педради, колективні перегляди, зустрічі з вчителями початкових класів, обміни досвідом, педради, наради, самоосвіта, підвищення кваліфікації та атестація вихователів сприяють фаховому зросту педагогів, що в свою чергу покращує якість освітнього процесу. Також на базі ЗДО "Покутянка" проведено майстер-класи за участю митців краю Фединчук Ольги та Яремчук Ольги, районне методичне об'єднання керівників закладів дошкільної освіти з питань духовно-морального розвитку дошкільнят за участі членкині громадської ради з питань релігій при МОН України, завідувача ДНЗ "Казка" м. Южне Одеської області п.Віри Сучок та вихователя-методиста даного закладу п.Олени Біда. Кожен заклад Косівського району одержав благодійно Програму "Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях", рекомендовану МОН України та розмалюйки з християнської етики для дітей дошкільного віку з елементами антистрес. Наш дитсадок одержав потужну методичну підтримку. Більш детально опис про даний захід подано на сторінках християнського духовно-просвітницького часопису "Слово вчителю".

Станом на сьогодні в ЗДО "Покутянка" функціонує 5 груп: старша, середня, різновікова, молодшого віку, раннього віку. Очікуємо на відкриття нових груп, адже наявність двох корпусів дасть можливість забезпечити дошкільною освітою усіх бажаючих. Станом на 31 грудня 2019 року черга на влаштування до ЗДО налічує 67 заяв.

/Files/images/колектив ДНЗ.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 691

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.